Co zrobić z odpadami po wyburzeniu domu?

Od dłuższego czasu szukasz działki pod budowę wymarzonego domu? Oglądałeś już wiele gruntów, ale wciąż nie udało się znaleźć takiej, która spełnia wszystkie Twoje kryteria. Te niewymagające w zasadzie żadnego większego przygotowania działki są położone albo daleko, bądź sprzedający życzą sobie bardzo wygórowanej ceny. W tej sytuacji warto zainteresować się działkami, na których znajdują się stare zabudowania. Gdzie należy usunąć je we własnym zakresie przed rozpoczęciem stawiania nowej nieruchomości. Obawiasz się, że wyburzenie ścian, kruszenie gruzu i uprzątnięcie terenu będzie bardzo skomplikowane i kosztowne?

Jak zamówić wywóz gruzu Poznań?

Jeśli budynek nie jest zabytkiem, a zwykłą ruiną, to wyburzenie jest wykonalne i nie powinno stanowić większego problemu. Jednocześnie konieczność wykonania takich prac może być Twoją kartą przetargową w negocjowaniu ceny. Po pierwsze, z pomocą ekspertów warto ocenić zakres prac do wykonania.

– czy chodzi tylko o wyczyszczenie wnętrza, niszczenie ścian, drzwi i okien, kruszenie betonu i rozbiórkę typowego dachu (na przykład dachówek)? Czy może dochodzą do tego elementy, które mogą utrudnić wyburzenia – jak na przykład instalacja gazowa czy eternit na dachu. Do rozbiórki ścian i sufitów, czyli do prac obejmujących niszczenie i kruszenie betonu z pewnością warto zaangażować wyspecjalizowane przedsiębiorstwo. Dysponujące odpowiednim sprzętem, a mianowicie kruszarką. Jeśli chodzi o kruszenie gruzu Poznań, – lokalizacja działki nie powinna być problemem, w każdym regionie z pewnością znajdziemy firmy, oferujące tego typu usługi. Co można zrobić z materiałem po wyburzeniu domu? Wszystko zależy oczywiście od tego, z jakim typem materiału mamy do czynienia. Część odpadów może przydać się już przy budowie naszego własnego domu – gruz czy beton sprawdzą się jako utwardzenie drogi dojazdowej lub podjazdu.

Sposoby na pozbycie się gruzu – jak skutecznie wywieźć gruz?

Jeśli nie masz gdzie przechować gruzu, można skorzystać z usług firm oferujących odpłatne magazynowanie tego typu materiałów. Jeśli jednak chcesz definitywnie pozbyć się odpadów, warto skontaktować się z lokalnymi instytucjami, które doradzą, co z nim zrobić. Wiele gmin prowadzi tak zwane punkty selektywnej zbiórki odpadów, z których skorzystać mogą mieszkańcy. Oczywiście w ramach zaproponowanych rocznych limitów (nie jest to rozwiązanie dla przedsiębiorstw zajmujących się remontami czy wyburzeniami i wywożących w związku z tym masowe ilości gruzu czy innych śmieci). W razie wątpliwości z pewnością warto zwrócić się o poradę bezpośrednio w urzędzie gminy. Inną opcją jest wynajęcie prywatnej firmy, która w naszym imieniu pozbędzie się odpadów. Natomiast zdecydowanie nie należy pozbywać się śmieci we własnym zakresie, pozostawiając je w lesie, nad rzeką czy na jakichkolwiek terenach tego typu! Jest to rozwiązanie nie tylko bardzo nieekologicznie, ale też podlegające karze finansowej.

Sprawdź również:

Wywóz gruzu Kostrzyn

Wywóz gruzu Koziegłowy

Wywóz gruzu Kórnik

Dodaj komentarz